Atletico bolji u uzvratu od Reala, ali Kraljevi ipak idu u novo finale Lige prvaka!

Atletico ipak nije uspio. Diego Simeone i njegovi ratnici srušili su Real Madrid 2:1, ali prva utakmica je donijela prevagu u ovom dvoboju.

Atletico napravio furiozni uvod

Fascinantan je bio početak utakmice. Atletico je krenuo silovito, a već su poveli u 12. minuti preko Nigueza. Samo četiri minute kasnije rezultat je povećao sjajni Griezmann nakon uspješno realiziranog jedanaesterca.

Pravi show dogodio se u 42. minuti. Naime, Karim Benzema napravio je nevjerojatni individualni spektakl na lijevoj strani te se sjurio prema golu domaćina, pa nesebično asistirao za Kroosa koji dobro šutira ali Oblak još bolje brani, no na tu loptu pravovremeno stiže Isco koji izjednaćuje rezultat na 1:1. Treba istaknuti kako je Benzema prošao čak trojicu nogometaša te provukao loptu na samoj liniji.  S tim rezultatom išlo se na odmor.

U drugom poluvremenu Atletico je pokušavao i pokušavao, ali rezultat se ipak nije mijenjao. Imao je i Real neke prilike ali vratari su odradili svoj posao kako treba.

Real dominira

Treba istaknuti kako Real Madrid dominira europskim nogometom. Ovo će im biti treće finale u četiri sezone. Podsjetimo, Kraljevi su 2014. u finalu sredili upravo Atletico Madrid, a isti protivnik bio im je u finalu  Lige prvaka 2016. godine. A 2015. godina isto je prošla u znaku Španjolaca kad se naslovom prvaka okitila Barcelona.

Sada nas čeka spektakularno finale Real Madrid – Juventus koje će se igrati 3. lipnja. Nas posebno veseli dvoboj Hrvata jer imamo četiri nogometaša u finalu, a oni su: Luka Modrić, Mateo Kovačić, Marko Pjaca i Mario Mandžukić.

Podsjetimo, Real već ima 11 naslova Lige prvaka, a Juventus je na 2 naslova. Ove dvije momčadi srele su se u finalu Lige prvaka 1998. godine, a bolji je bio Real Madrid. Jedini pogodak postigao je legendarni napadač Predrag Mijatović. Onda je Juve bio finalist čak tri godine u nizu.