BREAKING NEWS: Rijeka izgubila od Gorice, a onda je stigla jedna od najtužnijih vijesti u povijesti kluba!

Novi prvoligaš u HNL-u nastavlja ostvarivati nevjerojatne rezultate. Gorica je na svom stadionu sada srušila i veliku Rijeku rezultatom 2:1. Gosti su imali 0:1 nakon prvih 45 minuta, ali momci Sergeja Jakirovića još jednom su dokazali da su s razlogom u prvoj ligi. No, vijest dana je ipak Matjaž Kek!

KEK PODNIO OSTAVKU!

Gorica je danas preokretom došla do nove velike pobjede. Na samom kraju prvog poluvremena sudac Jović pokazao je na bijelu točku za Riječane, a jedanaesterac je uspješno realizirao Puljić. Isti igrač postati će tragičar u drugom poluvremenu kad će promašiti novi udarac s bijele točke. Bilo bi to izjednačenje jer je u tom trenutku Gorica imala 2:1 ostvarivši veliki preokret.

Gorica je ovom pobjedom preskočila Rijeku te se sada nalazi na sjajnom 4. mjestu koje vodi u Europsku ligu. S druge strane Rijeka je nastavila očajnu formu i očito je da se nije dobro odradio prijelazni rok. Posljednji put Rijeka je slavila 19. kolovoza protiv Rudeša 2:1 iako su igrali na Rujevici, ovaj susret se vodi kao gostujući za Rijeku.

Rijeka je loše otvorila sezonu ispavši odmah u Europi od norveškog Sarpsborga, bio je to golemi šok za Keka i glavne ljude u klubu. Loš niz nastavio se očajnim izvedbama i Kek je odlučio nakon Gorice donijeti tešku odluku: “Više nisam trener Rijeke, dao sam ostavku!”.

“Smatram se najodgovornijim za ovaj rezultat. Čuo sam se s predsjednikom te sam dao neopozivu ostavku. To je zajednička odluka njega i mene. Rijeka će uvijek biti moj klub i hvala vam za sve!”, rekao je emotivni slovenski strateg, Matjaž Kek.

Slovenac je svakako već dobio status legende u Rijeci jer je napravio veličanstvene rezultate u ovih više od pet godina. Slovenski trener odlazi nakon što je stigao 2013. godine i preporodio Rijeku, od koje je stvorio redovitu europsku momčad te prvaka u sezoni 2016/17. Prvi je i jedini koji je prekinuo dugogodišnju dominaciju Dinama.

U narednim danima bit će poznato ime novog trenera…

VELIKI UDARAC ZA DINAMO! HOĆE LI OVO BITI VELIKI PROBLEM U EUROPI?

VELIKI POVRATAK: Mario Mandžukić se vraća u reprezentaciju???