ČESI BOCNULI DINAMO: ‘Pa ovo zaista nismo očekivali…’

Ludek Pernica postao je junak Viktorije Plzen koja je večeras srušila Dinamo 2:1.

Stasiti 28-godišnji stoper zabio je dva gola za preokret i pobjedu češkog prvaka u prvoj utakmici šesnaestine finala Europa lige i tako malo prizemljio hrvatskog šampiona koji je nakon 45 minuta imao vodstvo.

Češki mediji odmah su ga prozvali neočekivanim junakom budući da je kao čovjek iz obrane postao junak velikog preokreta.

Pritom, češki mediji pišu kako Plzen više od 50 minuta nije imao niti jedan udarac u okvir gola Dominika Livakovića, no onda se pojavio Pernica.

Kako i ne bi kada su mu ovo prvi golovi za Plzen u karijeri poslije 20 utakmica. U klub je stigao 2018., a večeras je igrao u tandemu s kapetanom Romanom Hubnikom kojeg u Maksimiru za sedam dana neće biti zbog parnih kartona.

Pernica se dvaput našao na pravom mjestu u pravo vrijeme. Ostajao je oba puta nečuvan i oba je puta pogađao glavom.

Uzvratna utakmica igra se sljedećeg četvrtka na Maksimiru od 19 sati.

SRAMOTA OD BARCELONE! Ivan Rakitić napušta klub, a evo tko je zainteresiran za njegove usluge!