DINAMO JE SILA: Modri juniori nakon drame ostvarili veliki rezultat u Ligi prvaka!

Dinamo je u osmini finala Lige prvaka! Naime, juniori hrvatskog prvaka u Zagrebu su svladali ruskog prvaka, Lokomotiv Moskvu. No, tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Uvod je bio odličan jer je Leon Šipoš u 13. minuti dove Modre u vodstvo. Dinamo je bio bolji kad se pogleda statistika, a bilo je zaista puno odličnih prilika. A u 71. minuti Rusi su mogli doći do izjednačenja. Naime, vratar Dinama, Horkaš, napravio je pogrešku kada je srušio napadača Lokomotiva. No, fantastični vratar iskupio se za tu pogrešku te prekrasno obranio vrlo dobro izvedeni jedanaesterac. Rus je dobro gađao lijevu stranu, ali Dinko Horkaš je to sjajno pročitao. Vratar Dinama oduševio je i nekoliko minuta kasnije kad je obranio čisti zicer gostiju.

Ipak, veliki show dogodio se u 93. minuti kada je izjednačio Faizulin. Odmah potom trener Rusa radi izmjenu vratara poput one kad je Van Gaal odradio u Brazilu na SP 2014. godine. Ali, to ovog puta nije pomoglo.

Na sreću, igrači Dinama su uspješno realizirali svoje jedanaesterce, a tragičar kod gostiju bio je Osnov koji je promašio u 4. seriji. Horkaš mu je fantastično skinuo nogama. Mario Čuže pogodio je za veliko slavlje na Maksimiru.

Podsjetimo, u ovoj sezoni juniori Dinama svoj plasman do osmine finala Lige prvaka morali su tražiti preko puta za prvaka. U prvoj rundi svladali su rumunjski FC Viitorul Constanta. U drugoj rundi prepreka je bila Astana iz Kazahstana. Izabranici Igora Jovičevića odradili su četiri vrlo dobre utakmice i sasvim zasluženo plasirali su se u Play-off rundu gdje ih je danas čekao Lokomotiv iz Moskve.

Ponovili rezultat iz 2016. godine

Sada se čeka 22. veljače kada će se saznati protivnik u osmini finala. Mogući protivnici su: Atletico Madrid, Barcelona, Liverpool, Porto, Ajax, Hoffenheim, Real Madrid i Manchester United. Radi se o pobjednicima skupina iz jesenskog dijela juniorske Lige prvaka. Toplo se nadamo kako ćemo u petak vidjeti dvije kuglice u kojima će biti Dinamo Zagreb. Naravno, u petak je ždrijeb osmine finala Europske lige, a vjerujemo kako će tamo biti izbranici Nenada Bjelice koji u četvrtak moraju svladati Viktoriju Plzen.

Juniori Dinama tako su ponovili rezultat koji je ostvaren u juniorskoj Ligi prvaka sezone 2015/16. Podsjetimo, onda su juniori Dinama igrali skupinu Lige prvaka te su čak osvojili skupinu iako su protivnici bili Arsenal, Olympiacos i Bayern Munchen. Zatim su igrali osminu finala gdje su bez problema razbili belgijski Anderlecht 2:0, ali onda se dogodio ‘slučaj Fintić’ i Dinamo su izbacili iz natjecanja. U Maksimir je trebala doći Barcelona.

Članovi te generacije su Josip Brekalo, Nikola Moro, Vinko Soldo, Adrian Šemper, Davor Lovren, Borna Sosa…

ZANIMLJIVA PROVJERA: HRVATSKA DOGOVORILA JOŠ JEDNU PRIJATELJSKU UTAKMICU!

UŽASNE VIJESTI: Evo kad se vraća Šime Vrsaljko!