DINAMO KORAK DO NASLOVA: Gavranović sanja duplu krunu, a Nižić još vjeruje…

Na Poljudu smo danas vidjeli sjajnu utakmicu. Moramo priznati da su Hajduk i Dinamo odigrali zanimljivu utakmicu s puno prilika, a vidjeli smo tri pogotka. Modri su slavili 2:1.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Mario Gavranović, dok je jedini gol za bijele postigao Mijo Caktaš. U Splitu smo svjedočili jednom od najboljih derbija u posljednje vrijeme, ali konačno i vrlo dobrom suđenju. Čini se kako se ovoga puta iza dvoboja Hajduka i Dinama neće vući sudački repovi.

Gavranović sanja duplu krunu

“Htjeli smo od početka pokazati drugu sliku za razliku od neki dan protiv Osijeka. Hajduk je odigrao sjajnu utakmicu, gledatelji su uživali, ali drago mi je da smo napravili korak prema naslovu”, rekao je Gavranović nakon susreta pa dodao:

“Drago mi je kako smo mi ušli u utakmicu, 90 minuta smo se borili jedan za drugoga. Sad treba i dalje uzimati bodove da napokon matematički osiguramo naslov prvaka. Hajduk? Jako su dobro izgledali, fer i korektna utakmica bez incidenta, korektno, u sjajnoj atmosferi. Naš cilj je osvojiti duplu krunu!”.

Nižić ne priznaje kraj…

S druge strane tuga kod domaćina. Još je Nižić imao sjajnu priliku u 80. minuti ali njegov udarac otišao je kraj gola.

“Mislim da smo i mi i oni odigrali pravu utakmicu danas. Mi imamo više za čime žaliti, stvorili smo puno više šansi… Nismo ih iskoristili, a oni su zabili iz naših pogrešaka. Imali smo ‘blackout’ od 15-ak minuta, u kojima se nismo najbolje snašli, za razliku od Dinama. Mislim da su bolje od nas ušli u utakmicu. Nažalost tri, četiri šanse koje smo imali nismo iskoristili i normalno da smo dobili kaznu. Ništa, glavu gore i idemo dalje. Zahvalio bih navijačima, imali su zašto doći danas i gledali su jako dobar nogomet. Nažalost izgubili smo, ali idemo dalje. Prvenstvo nije gotovo dok i matematički netko ne osigura naslov”, iskren je kapetan Hajduka.

Dinamo je sada pobjegao na +8, a do kraja prvenstva ima još 5 utakmica. Realno, treba se dogoditi pravo čudo da Dinamo ispusti takvu prednost, ali Nižić je u pravu, treba ipak vjerovati jer u nogometu je sve moguće…