DINAMO U LIGI PRVAKA: Juniori donose sjajan rezultat iz Rumunjske!

Mlada momčad Dinama iz Rumunjske se vraća s vrijednom pobjedom protiv Viitorula. U Constanti je Plavi pogotkom Ćužea slavili 1:0 u prvom kolu UEFA Youth League.

Pod vodstvom trenera Igora Jovićevića Plavi su istrčali u 4-3-3 formaciji, sa sedam igrača iz druge momčadi (Horkaš, Šutalo, Franjić, Tolić, Hasić, Ćuže i Marin), dok Hrvoj, Radonja, Julardžija i Pavlak igraju ove sezone za juniore. Također, zbog ozljede lijevog beka, na toj poziciji zaigrao je Vedad Radonja, koji je po vokaciji stoper.

Dinamo je bolje započeo susret, vrlo agresivno i napadački orijentirano. Tako je već nakon 10 minuta Ajdin Hasić zatresao prečku s ruba kaznenog prostora. Nastavio je Dinamo u istom tempu, nije dozvolio prošlogodišnjem juniorskom prvaku Rumunjske da ozbiljno ugrozi vratara Horkaša.

U 35. minuti Plavi su nagovijestili pogodak. Prvo je Julardžija započeo akciju, koju je nastavio Hasić i pronašao Ćužea u kaznenom prostoru, ali centarfor je poslao loptu preko gola iz izgledne situacije. Ipak, dvije minute kasnije, Dinamo je zasluženo stigao do vodstva. Na lijevoj strani Radonja je fintom izbacio protivnika, ubacio na prvu vratnicu gdje Ćuže glavom postiže pogodak, uz pomoći vratara Serana koji je loše reagirao.

Zadnji napad u prvom poluvremenu započeo je Julardžija, koji je proigrao Hasića na desnom krilu, ‘Plavi 11’ je oštro šutirao, ali vratar je bio na mjestu.

Nastavak je ponudio veliku kontrolu utakmice od strane momčadi trenera Jovićevića. Plavi nisu dozvolili Viitorulu da kreira opasne situacije pred vratima Horkaša. Taktički disciplinirano predstavu pružili u igrači Dinama u Rumunjskoj, tek u 70. minuti zaprijetio je domaćin preko Calina dalekometnim pokušajem koji je obranio Horkaš.

Priliku u nastavku imao je Tomislav Krizmanić, koji je u 81. minuti šutirao direktno iz kornera u gol, ali na mjesto je bio vratar. Tri minute prije kraja Marin se sjurio prema vratima, ali njegov udarac prošao je tik uz lijevu vratnicu. Najveću priliku kreirao je Dinamo u drugoj minuti sudačke nadoknade kad je Marin ubacio s desne strane, a Šipoš iz blizine pogodio prečku.

Za tri tjedna, 23. listopada, na rasporedu je uzvratni susret na Hitrec-Kacianu.

Glavni sudac: Juxhin Xhaja. Pomoćni suci: Ani Kociaj, Heraj Lisaku (svi Albanija)

Viitorul (4-3-1-2): Serban – Boboc, Leca, Vlad, Neciu (od 75. Malaele) – Negrean (od 75. Nedelea), Calin, Tucaliuc – Matan – Pop (od 62. Matis), Halep (od 79. Ilie). Trener: Cristian Camui.

Dinamo (4-3-3): Horkaš – Hrvoj, Šutalo, Franjić, Radonja – Julardžija (od 75. T. Krizmanić), Tolić, Pavlak – Hasić (od 87. Šipoš), Ćuže, Marin (od 90+3. Radić). Trener: Igor Jovićević.

Žuti kartoni: Leca (13.), Hasić (24.), Pop (25.), Tolić (71.), Boboc (79.), Nedelea (88.), Krizmanić (90+1.)

Strijelac: 0:1 – Ćuže (37.)

BIVŠA RUMUNJSKA ZVIJEZDA MORA PLATITI OGROMNU KAZNU ZBOG RASKALAŠENOG ŽIVOTA!

VELIKI POVRATAK: Mario Mandžukić se vraća u reprezentaciju???