Dogodilo se na današnji dan 1997. godine: Hrvatska – Ukrajina 2:0

Ždrijeb je bio okrutan i centrirao Ukrajinu, te jeseni možda najistaknutiju, najmoderniju kontinentalnu postavu. Još su spojene Rusija i Italija,Republika Irska i Belgija,Mađarska i Jugoslavija.

Tih 90 minuta pamtimo kao ono naj-naj što je prezentiralo hrvatsko predstavništvo, zrelije nije bilo nikada, ni prije ni poslije. Savršenstvo taktike i tehnike, simfonije reda i sigurnosti, inteligencije i siline. Vatreni su fantastično gušili njihova otvaranja, blokirali i dijagonale i kratke pasove. U mnogočemu je prednjačio Goran Jurić, a Bilić se predstavio utakmicom života.

Bilićevo čelo zahvatilo je loptu koju je iz desnog kornera ispucao Prosinečki, Šokovski i “vrući krumpir” zajedno su skončali u mreži pod sjevernom tribinom. Hrvatska vodi 1-0 već u 11. minuti susreta. A stim rezultatom odlazi se i na poluvrijeme.

I tada odmah na početku drugog genijalni asistent Šuker u for je loptu poslao Vlaoviću iza leđa zatečene obrane, a on velemajstorski vuče parabolu i to je 2-0.

Hrvati su taj rezultat sačuvali do kraja i već odradili pola posla za plasman na Svjetsko prvenstvo.