EDERSON ZA POVIJEST: Vratar je prvi put u povijesti asistirao za pogodak!

Pep Guardiola i njegov Manchester City nastavljaju raditi ono što su i prošle sezone, a to je rasturati klubove u Premiershipu. ‘Građani’ su na Etihadu razbili Huddersfield 6:1, a prvo ime sureta bio je Sergio Aguer koji je postigao Hat-trick. Ali cijela Engleska priča o onome što je uradio vratar Ederson…

Dakle, Ederson je u 25. minuti ispucao jednu dugu loptu koja je išla ravno na Aguera, a ovaj se fantastično snašao ispred protivničkog 16-erca te prekrasno pogodio za 1:0. Ederson je tako ušao u povijest Manchester Citya kao prvi vratar koji je asistirao u nekoj utakmici Premier Lige.

Ne tako davno, točnije u svibnju, brazilski vratar dobio je čudesno priznanje. Ovaj 24-godišnjak ušao je u Guinnessovu knjigu rekorda! Iz trećeg je pokušaja Brazilac srušio rekord u duljini leta ispucane ispuštene lopte popravivši dotad najbolji rezultat za 35 centimetara. Daljinu od 75,35 metara Ederson je dohvatio iz trećeg pokušaja. Pa čak ova asistencija i ne treba previše čuditi…

Na 2:0 povisio je Gabriel Jesus u 31. minuti, a samo četiri minute kasnije opet pogađa Aguero za 3:0. David Silva zabio je za 4:0, a petardu je potvrdio upravo Aguero dok je za šesticu u mreži Huddersfielda bio krivac njihov vlastiti igrač, Terence Kongolo, koji je postigao autogol. Jedini gol za goste postigao je slovenski branič Stanković.

Na vrhu tablice trenutno se nalazi čak pet klubova: Man. City, Chelsea, Watford, Tottenham i Bournemouth. Ovom društvu mogu se pridružiti Manchester United i Liverpool. Ipak, radi se tek o drugom odigranom kolu.

VEĆ IMAMO GOL SEZONE: POGLEDAJTE ŠTO JE IMMOBILE NAPRAVIO OBRANI NAPOLIJA!

POČELA JE SERIE A: Imamo čak 20 Hrvata u Italiji, a evo u kojim klubovima se nalaze!