Feyenoord (4-3-3): Hahn – Nieuwkoop, Knoester, Woundenberg, Danners – Smulder, Sinteur, Hamer – Hankouri (56. Van der Wilden), Vente, Hansson

Dinamo (4-2-3-1): Horkaš – Morris, Uremović, Soldo, Čabraja – Muhar, Plantak – Ivančić (67. Špikić), Olmo, Lovren (76. Fintić) – Mihaljević (87. Franjić). Trener: Mario Cvitanović.

Žuti kartoni: Nieuwkoop (45), Muhar (66), Uremović (77)

Strijelci: 0:1 Mihaljević (25), 0:2 – Mihaljević (36), 0:3 Muhar (90+2)

Druga momčad Dinama još je jednom odigrala na vrlo visokom nivou i upisala novu pobjedu. U posljednjem, trećem kolu grupne faze nizozemski Feyenoord stradao s 3:0.

U posljednju utakmicu godine mlada momčad Dinama ušla je s jednom promjenom u sastavu u odnosu na značajnu pobjedu protiv Chelseaja (1:0). Umjesto Petra Mamića zaigrao je Kruno Ivančić na desnoj strani terena. Od samog početka nizozemska momčad izgledala je opasno, s visokim presingom i brzim protokom lopte stvorili su par poluprilika, ali srećom bez konkretne završnice.

I, onda, kao da su se ispuhali nakon 20-ak minuta. Dinamo je preuzeo kontrolu igre i odmah iz prve poluprilike došao u vodstvo. Davor Lovren ubacio je iz slobodnog udarca s desne strane, a Filip Mihaljević je u gužvi u kaznenom prostoru uspio ugurati loptu u mrežu. Nakon vodstva, Plavi su zaigrali još bolje, bili pravovremeni u svakom duelu, taktički besprijekorni. Takvo stanje na terenu ubrzo je donijelo povećanje vodstva. Igrala se 36. minuta kada su Morris i Ivančić sjajno kombinirali po desnoj strani, prvi je prizemno ubacio, a drugi je pucao iz blizine. Vratar Hahn je izbio loptu samo do Mihaljevića kojeg protivnik ruši a arbitar pokazuje na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Mihaljević koji vara vratara i postiže svoj drugi pogodak na susretu.

U nastavku je Dinamo II ušao s idejom umirivanja igre i u tome uspio. Štoviše, Plavi su u trening kampu Chelseaja u predgrađu Londona još opasno prijetili iz kontra napada. Tako je u 54. minuti nakon prodora Muhara na desnoj strani pucao opasno Ivančić, ali nizozemski vratar otklonio je opasnost. U 75. minuti lijevi bek Marijan Čabraja lijepo je povukao loptu kroz sredinu i sjajno podvalio za Lovrena koji s lijeve strane iskosa puca precizno, ali njegov udarac još jednom skida Hahn.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Dinamo je potvrdio konačno slavlje postigavši treći pogodak. Špikić je precizno asistirao za Muhara koji iskosa s desne strane u kaznenom prostoru šalje loptu u suprotni kut gola. Vrijedi napomenuti kako je pred kraj utakmice u seniorskoj konkurenciji debitirao Bartol Franjić, inače kapetan Dinamovih kadeta.

Naposljetku je Dinamo II zasluženo slavio protiv Feyenoorda, u sve tri utakmice na Otoku sačuvao svoju mrežu netaknutom i osigurao prolazak u iduću fazu natjecanja iz skupine D, sa 7 osvojenih bodova. Na proljeće će se Modri ponovno vratiti u kolijevku nogometa gdje će igrati u četvrtfinalu Premier League International Cupa!

Izvor: gnkdinamo.hr