Duje Čop glumio Šukera pa promašio penal za senzaciju u Madridu kod Reala

Ma zabio bih i 10 zaredom, rekao je Davor Šuker prisjetivši se dva penala koja je zabio Rumunjima 1998. godine u osmini finala SP-a. Duje Čop pokušao je njegovom “forom”. Prstom je opipao puls i – promašio cijeli okvir.

U dvoboju 13. kola Primere vodeći Real Madrid slavio je na svom Bernabeu protiv Sporting Gijona 2-1, a Čop je u završnici utakmice promašio penal za bod.

Čop je u 78. minuti s bijele točke promašio okvir, pa je Real sretno došao do pobjede protiv momčadi iz Gijona. Madridski klub je s dva gola Cristiana Ronalda (5′ pen, 18′) vodio 2-0, ali je u 35. minuti Carlos Carmona smanjio na 2-1. Unatoč dominaciji, Real nije uspio zabiti u drugom dijelu, a Duje Čop je ispao tragičar za Sporting.

Realu je to 31. utakmica bez poraza u svim natjecanjima, a u sljedećem kolu čeka ih veliki derbi kod Barcelone. Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za Real, bio je jedan od krivaca za drugi gol koji je pao nakon njegovog pogrešnog dodavanja. Mateo Kovačić je zamijenjen u 81. minuti, dok je Čop igrao svih 90 minuta.

Real je povećao vodstvo, sada ima 33 boda, sedam više od Barcelone koja u nedjelju gostuje kod neugodnog Real Sociedada. Sporting je u zoni ispadanja.