Milan – Juventus: Novi Pirlo projektilom riješio veliki derbi na San Siru!

U 9. kolu talijanske Serie A sjajnu utakmicu odigrali su dva najveća kluba u Italiji, Milan i Juventus. Juve je, s razlogom, bio veliki favorit u ovoj utakmici, ali domaći navijači slave…

Od naših igrača, Mandžukić je ušao tek u 75 minuti umjesto Benatie dok je Pašalić odgledao utakmicu s klupe. Marko Pjaca propustio je dvoboj zbog ozljede

Gosti su bili puno bolji u prvom dijelu, odmah su krenuli presingom, ali obrana Milana je sve napade uspješno čistila. U 36. minuti dogodila se nevjerojatna situacija. Pjanić je postigao lijepi gol iz slobodnog udarca i sudac Rizzoli pokazuje na centar, ali nakon sugestije pomoćnika gledala se snimka. Glavni sudac je nakon pregleda snimke poništio sporni gol, na oduševljenje navijača Milana.

U nastavku je i Milan imao svojih prilika, ali Buffon je bio vrlo dobar na vratima. Ipak, u 65. minuti Milan dolazi do vodstva. 18-godišnji Locatelli primio je loptu na desnoj strani i prekrasnim udarcem, od grede, matirao velikog Buffona. Podsjećamo, mladi Locatelli bio je glavni igrač Rossonera u velikom preokretu kad su slavili protiv Sassuola nakon što su gubili čak 1-3. Mladića s razlogom zovu novi Pirlo.

Također treba istaknuti sjajnog Gianluigi Donarummu koji je uspješno branio sve napade igrača Juventusa. Mladić ima tek 17 godina, a izgleda kao da je bar 10 godina u seniorskom nogometu. Talijani definitivno neće imati problema nakon što Buffon odluči otići u mirovinu jer Gigi je pravi nasljednik!