Barcelona je bez problema odradila prvenstveno gostovanje kod Alavesa, te slavila s uvjerljivih 6:0. Bila je to od samog početka igra “mačke i miša”, Katalonci su dominirali i punili mrežu nedoraslog suparnika.

Rakitić strijelac za Barcu

Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta, te se upisao u listu strijelaca. Igrači Luisa Enriquea dugo su lomili otpor Alavesa, a onda ga slomili krajem prvog dijela. Prvo je Luis Suarez u 37. minuti zabio nakon ubačaja Vidala s desne strane, a samo tri minute kasnije urugvajski je napadač asistirao i za pogodak Neymara. U nastavku se probudio i Leo Messi koji je u 59. minuti “ukrao” loptu domaćim braničima, te precizno pogodio…