24. kolo Premiershipa otvorili su Chelsea i Arsenal. Conte i njegovi momci slavili su s ugodnih 3:1. Golove su postigli Marcos Alonso, Eden Hazard i Fabregas.  Za goste poraz je ublažio Giroud.

Kontroverzni ili sasvim regularan pogodak?

Domaćin je stigao do vodstva već u 13. minuti. Pedro je centrirao s desne strane, a loptu pred golom zahvaća glavom Diego Costa. Čech je savladan, ali lopta se odbija od prečke i dolazi do Alonsa i Bellerina. Chelseajev bek bio je jači u skoku  i glavom zabija za vodstvo domaćina. Mnogi su ovaj duel vidjeli kao prekršaj, ali sudac je pokazao na centar.

Chelsea je bio konkretniji u prvom dijelu i zasluženo otišao na odmor s minimalnom prednošću. I odmah na početku drugo poluvremena “Plavci” povisuju vodstvo. Glavnu i jedinu ulogu ima samo čudesni Eden Hazard. Bez problema sredio Coquelina, pa zatim predriblao gotovo cijelu obranu “Topnika” i sjajno zabio preko nemoćnog Čecha. 2:0 za Chelsea.

Pred sam kraj utakmice sol na ranu navijača Arsenala stavio je njihov bivši igrač, Cesc Fabregas. Nekada veliki miljenik u dresu Arsenala ušao je u igru u 84. minuti, a već minutu poslije zabio za 3:0. Utješni pogodak za Arsenal postigao je Giroud.

Arsenal je današnjim neuspjehom još jednom razočarao svoje navijače. Podsjećamo, u utorak su kod kuće izgubili od Watforda. S druge strane u taboru Contea osjeća se sjajna atmosfera i može se reći da Chelsea može prvenstvo izgubiti samo nekakvom glupošću. Miriše na novu titulu na Stamford Bridgeu!