Nogometaši Juventusa izborili su polufinale Talijanskog kupa svladavši u Torinu Milan s 2-1 te se osvetili milanskoj momčadi za poraz u Superkupu.

Pjanić oduševio slobodnjakom

Juventus je sjajno počeo utakmicu i poveo s 2-0 golovima Paula Dybale (10) i Miralema Pjanića (21), a za Milan je u 53. minuti smanjio Carlos Bacca. U 54. minuti je isključen igrač gostiju Manuel Locatelli, ali je Milan i s igračem manje prijetio vratima Juventusa. Marijo Mandžukić je igrao cijelu utakmicu za Juve i u drugom dijelu propustio dvije stopostotne prilike, dok je Marko Pjaca ostao na klupi. Marijo Pašalić je ušao u igru za Milan u 64. minuti.

Slatka osveta Milanu

Juventus lovi treći uzastopni Kup, što nije uspjelo nijednoj momčadi, a u polufinalu idu na Napoli koji je u utorak izbacio Fiorentinu s 1-0. Sljedećeg tjedna igraju Inter – Lazio i Roma – Cesena.

Usprkos porazu, Montella vjeruje u mladu momčad

Ove sezone, Milan je u dva navrata savladao Juventus, u listopadu u prvenstvenoj utakmici i u prosincu, u finalu talijanskog Superkupa. Polufinale ovogodišnjeg kupa je ipak ostalo nedostižno. Usprkos tome, Vincenzo Montella ništa ne zamjera svojoj momčadi: “Ja sam zadovoljan s dečkima, mi smo na pravom putu i ovo je zapravo tek početak jedne velike generacije.“

Paulo Dybala i Miralem Pjanić u ranoj su fazi utakmice stvorili veliku prednost za „bianconere“ no „milanezi se nisu predavali i to je ono na što je Montella posebno ponosan: „Pokazali smo mnogo puta, pa tako i ovoj utakmici, da je naša najveća snaga to što se ne predajemo.“

Požrtvovnost se isplatila pa je Milan u 53. minuti izjednačio, no još se slavlje gostiju nije ni stišalo, a već je uslijedio šok u obliku drugog žutog kartona za mladog Locatellija. Unatoč tome, čak i s igračem manje „rossoneri“ se nisu predavali.

Kad bismo svaku utakmicu igrali kao što smo ovu igrali posljednjih pola sata, mnogo češće bi  pobjeđivali!“, ustvrdio je Montella te nastavio: “Očito je da još nismo na Juventusovoj razini, ali smo na dobrom putu. Ne mislim da smo u ičemu pogriješili, Juventus je od samog početka krenuo vrlo napadački u utakmicu i trenutno su jednostavno bolji od nas.“

Montella se osvrnuo i nadrugi žuti karton svog igrača: “S klupe se činilo da je start čist, no u svakom slučaju, Locatelli ima 18 godina i iz ovog će naučiti kako kontrolirati žestinu igre. Ne zamjeram mu ništa.“

Zaslužili smo mjesto u četvrtfinalu no dalje nije išlo. Nadam se da je momčad izvukla neke pouke iz ovog i da će ovaj poraz biti dobra lekcija za ove mladiće. I nadam se da sam realist, a ne samo optimist, kad kažem da će ovi mladići puno pokazati u godinama koje slijede.“, zaključio je Montella.