Nakon što je zablistao u Europskoj ligi, Nikola Kalinić blista i u Serie A. U četvrtak je zabio dva zgoditka, a danas tri.

U 9. kolu talijanskog prvenstva Fiorentina je slavila kod Caglarija. Rezultat je nestvarni 5-3 za goste. Viole su jako loše krenule u prvenstvo jer ovo im je prva pobjeda nakon čak mjesec dana.

Stvari nisu dobro krenule za goste jer je Cagliari poveo već u 2. minuti preko Di Gennara. Junak utakmice, naš Nikola Kalinić, ukazuje se u 20. minuti kada izjednačuje rezultat. Šest minuta poslije Kalinić asistira Bernardeschiju koji dovodi goste u vodstvo. Isti igrač u 32. minuti zabija za 1-3, a Kalinić u 40. zabija za velikih 1-4 nakon prvog dijela.

Hrvat odmah u 53. minuti zabija gol za hat trick. Fiorentina se kasnije malo opustila te je primila golove u 61. i 77. minuti.

Pobjeda puno znači za Fiorentinu jer su s nova tri boda stigli u gornji dio tablice. Ipak se radi o ekipi koja treba gledati prema samom vrhu, ali sve je izvjesnice da su napokon pronašli pravu formu.

Od ostalih utakmica treba izdvojiti nastavak katastrofalne forme Intera koji je izgubio 2-1 na gostovanju kod Atalante. Za goste su počeli Brozović i Perišić. Čak je i Marcelo Brozović upisao i asistenciju za izjednačujući pogodak ali to nije bilo dovoljno. Nakon čak tri poraza u nizu, stigla je pobjeda i Napolija. Oni su slavili kod najslabije momčadi lige, Crotonea, i slavili sa 2-1. Ivan Strinić je asistirao za drugi pogodak Napolija.  Rog je cijelu utakmicu odgledao s klupe za pričuve..