Hrvat zabio dva pogotka i donio svom klubu naslov nakon 17 godina posta!

Hrvatski nogometaši žare i pale nogometnim travnjacima diljem Europe, ali i svijeta. Jedan od njih je doveo svoj klub do velikog trijumfa.

Naslov nakon 17 godina

Nakon 17 godina čekanja, navijači Persije Jakarte mogu slaviti. Igrači njihovog kluba izborili su pobjedu protiv Mitre Kukar i tako došli do naslova prvaka Indonezije.

Za naslov najveće zasluge idu hrvatskom napadaču Marku Šimiću koji je zabio oba gola za pobjedu 2:1. Šimić je zabio u 17. minuti iz jedanaesterca, a drugi u 59. minuti, što je oko 70.000 navijača dovelo do usijanja.

Što se tiče Marka Šimića, iako je u Hrvatskoj pomalo zaboravljen, u Aziji je prava nogometna zvijezda. Riječ je o 30-godišnjem napadaču koji je karijeru započeo u mladim pogonima Rijeke i Zagreba, a nakratko je igrao i u Lokomotivi i Interu. Od 2017. godine igra za Persiju iz Jakatrte i jedan je od najomiljenijih igrača među navijačima. Ovu je sezonu završio s 18 postignutih prvenstvenih golova.

SPUŠTANJE SEZONE: Borussija prvo razbila Schalke na terenu pa ih ‘uništila’ na Twitteru!

BJELICA POSLAO PORUKU: ‘On je sigurno naša budućnost, on je prava devetka za Vatrene!’