HRVATSKA u-19 razbila Farske otoke sa 5:0

Stižu nove lijepe vijesti iz Crne Gore za sve ljubitelje hrvatskog nogometa.

Naši poznati “Čileanci” ostvarili su još jednu visoku pobjedu u kvalfikacijama za Europsko prvenstvo 2017. godine koje će se održati u Gruziji. Prije dva dana stradao je Cipar 4:0, a danas su potopljeni Farski Otoci 5:0.

Soldo načeo Farske Otoke

Gotovo identična priča kao i u prvoj utakmici. Naši su stvarali prilike i radili pritisak na strani protivnika, ali pogodak je tek pao u 32. minuti kada je Vinko Soldo sjajnim solo prodorom prošao dvojicu igrača i poput pravog napadača pospremio loptu u mrežu. Ovo je drugi pogodak našeg braniča na turniru. Samo pet minuta kasnije ukazao se Josip Brekalo koji prekrasnim udarcem povećava vodstvo. S rezultatom 2:0 otišlo se na predah.

U drugom dijelu Sandro Kulenović, napadač Legije iz Varšava, zabija treći gol naše reprezentacije. Ušao je odmah na početku drugog poluvremena i trebalo mu je samo 12 minuta za pogodak. U 71. minuti na 4:0 povisuje Marko Gjira, a fantazista Nikola Moro u 85. minuti postavlja konačnih 5:0.

Milin zadovoljan

Velike pohvale treba uputiti izabranicima Ferde Milina jer još jednom ponavljamo da se radi o izvanrednoj skupini mladića koja je strašno talentirana. Ovom pobjedom su osigurali elitni dio kvalifikacija, koji će se igrati na proljeće i samo pobjednik skupina će izboriti plasman na Europsko prvenstvo u Gruziji.

Većina igrača u ovoj reprezentaciji dobro je poznata širom javnosti. To su mladići koji su već igrali Europsko prvenstvo u17 u Bugarskoj 2015. i naravno Svjetsko prvenstvo u Čileu u listopadu 2015. godine. Pojedinci u ovoj skupini zaigrali su i na Euru u19 u Njemačkoj iako je to bio turnir za generaciju rođenu 1997. godine.

Ne preostaje nam ništa nego čestitati mladićima na profesionalno odrađenom poslu i nadajmo se da će drugi dio kvalifikacija odraditi sa stilom.

U drugoj utakmici skupine Crna Gora je opet upisala poraz, ovog puta Cipar je bio bolji 1:0. Utakmica 3. kola igra se u ponedjeljak u 11:00 protiv domaćina Crne Gore.