29. kolo HNL-a donijelo je veliki derbi između Dinama i Hajduka. Junaci utakmice su Ante Erceg i Marko Futacs koji su pogađali u 29. minuti i 90. minuti.

Dinamo se oprostio od titule?

Hajduk je šokirao Dinamo u prvom poluvremenu golom Ante Ercega. Dinamo je kasnije opasno prijetio preko Soudanija, a jedan njegov udarac završio je na prečki.

Dinamo je bio bolji na terenu, a statistika to i potvrđuje. Naime, Modri su imali čak preko 60% posjed lopte. Čak 13 šuteva prema golu, a 6 ih je završilo u okvir gola.  Dinamo je imao i 12 kornera, ali to nije donijelo ni pogodak.

S druge strane Hajduk je imao “samo” 3 udarca prema golu, a jedan je bio itekako koban za Dinamo. Bijeli su se odlično branili ostatak utakmice pa je nadmoć Dinama bila uistinu jalova.

Dinamo je sve karte bacio u napad, a zbog toga je dobio i drugi pogodak iz sjajne kontre koju su odradili Kožulj i Futacs u posljednjim minutama…

Ovo je rezultat koji će itekako obradovati Rijeku i njezine navijače. Naime, Rijeka večeras u 19:00 gostuje kod Istre te eventualnom pobjedom pobjeći će Dinamu na +7!

Dodajmo kako je jučer Osijek pobjedom nad Interom 2:1 osigurao Europu nakon čak 5 godina. Isto tako, Cibalija je slavila protiv Slaven Belupa 3:1 te tako oživjeli nadu u ostanak u prvoligaškom društvu.