Juniori Dinama junački do boda u Sevilli

Juniori Dinama odigrali su 1:1 sa Sevillom u 4. kolu Lige prvaka mladih i osvojili vrijedan bod. Momčad trenera Cvitanovićau Španjolsku je otputovala uz optimizam i želju za pozitivnim rezultatom, ali i svjesna da neće lako doći do bodova protiv domaćina.

Sevilla je iznenadila mladu momčad Dinama već nakon nekoliko minuta. Pozo je ubacio s lijeve strane, Horkaš loše reagirao, a loptu su iz blizine u mrežu Dinama pospremili Gonzalo i Soldo. Nakon nespretne akcije i gužve nakon koje se zatresla mreža gostiju imao je kapetan juniora Dinama dobru reakciju – u 27. minuti kada je zaustavio udarac Colmenera s pet metara. Do kraja prvog dijela Dinamo nije uspio izjednačiti, a Sevilla je i dalje nizala prilike i tražila prostor za povećanje vodstva. U prvom je dijelu iz igre nakon ozljede izašao i Bojan Knežević kojeg je zamijenio Tolić.

U nastavku susreta Dinamo se probudio, ali u istom je ritmu nastavio i domaćin koji je mogao povećati vodstvo u 50. minuti kada je Horkaš imao dvije sjajne obrane. Prvo je pucao Gonzalez, Horkaš je obranio, a zatim je na odbijenu stigao Colmeneročiji pokušaj mladi vratar Dinama također brani. Uskoro je momčad trenera Cvitanovića stigla i do vrijednog pogotka. U 58. minuti vratar Seville Soriano izašao je 20 metara od svog gola, priliku i prostor je pronašao Božić koji je prvo prebacio domaćeg vratara, a onda ponovno stigao do lopte i zatresao mrežu Seville. Bio je to Božićev peti pogodak u Ligi prvaka mladih ove sezone.

Do kraja utakmice svoje su prilike imali ponovno Božić i Moro, ali niti jedna se mreža više nije zatresla. U 82. minuti utakmice Dinamo je ostao bez dvojice igrača kada su drugi žuti dobili Sosa i Božić. Sosa nakon prekršaja na igraču Seville, a Božićnakon gužve na terenu. Prvi žuti tada je zaradio i kapetan Soldo. Momčad trenera Cvitanovića izdržala je do kraja s dva igrača manje, Horkaš je imao još par dobrih reakcija, a Sevilla je do sučeva zvižduka za kraj utakmice, pa i šest minuta sudačke nadoknade, srećom promašila par dobrih prilika.

Podsjetimo, juniori Dinama do sada su upisali 2:1 protiv Juventusa, poraz 0:2 od Lyona i 2:4 poraz od Seville. Nakon remija 1:1 u Španjolskoj Dinamo ima ukupno četiri boda.