Lisice u engleskoj spašavaju ostanak, u ligi prvaka ruše sve pred sobom! Juventus opet pobijedio Porto

U uzvratnim utakmicama osmine finala Lige prvaka na rasporedu su bile utakmice Juventusa i Porta te Leicestera protiv Seville. Juve je branio prednost od 2:0 iz prvog susreta, a Lisice su morale nadoknađivati gol zaostatka iz prve utakmice kada su u Andaluziji izgubili 2:1.

Juventus – Porto 1:0

Za Staru damu naš reprezentativac Mario Mandžukić krenuo je od prve minute u liniji s Dybalom i Cuadradom ispred kojih je bio Higuain. Marko Pjaca i Miralem Pjanić susret su počeli na klupi.

U 23. minuti Mandžo se našao i izglednoj prilici kada mu je asistirao Cuadrado, ali ipak dobar udarac glavom nije završio u mreži.

U 42. minuti penal za Juventus!! Pereira igra rukom u 16 metara i zarađuje izravni crveni karton, a Dybala iz najstrože kazne praktički potvrđuje prolaz domaćih.

Na početku drugog poluvremena ušao je Marko Pjaca! Iz igre je izašao Cuadrado.

Imao je i Pjaca poluizglednu priliku u drugom poluvremenu na asistenciju Mandžukića, ali lopta je prošla kraj vratnice.

Juve je utakmicu rutinski priveo kraju i tako prošao dalje.

Leicester – Sevilla 2:0

U Engleskoj su Lisice trebale pogodak za prolaz i dobro su započeli.

Nakon slobodnog udarca s lijeve strane, u gužvi u 16 metara se najbolje snašao branič plavih Wes Morgan i sretno i spretno nogom ugurao loptu u mrežu gostiju s pet metara.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Albrighton u 54. minuti povećava vodstvo domaćih. Sevillina obrana loše izbija loptu, a Englez s 15-ak metara zabija pored nemoćnog Rica.

Samir Nasri u 74. minuti ostavlja svoju momčad na cjedilu. Nakon glupog poteza i udaranja Vardyja glavom u glavu zaradio je isključenje. Sevilla je ipak došla do prilike za gol koji bi im donio produžetak, ali penal koji je skrivio Schmeichel nad Vitolom, danski vratar iskupljuje se i brani kazneni udarac N’Zonziju u 80. minuti i tako šalje Leicester u četvrtfinale.