I napokon smo dočekali najelitnije svjetsko nogometno natjecanje, Ligu prvaka! Danas smo na rasporedu imali dvoboje PSG – Barcelona i Benfica – Borussia Dortmund.

PSG zasluženo srušio Barcelonu

Najveći porazi Barcelone u Ligi prvaka što se tiče gostovanja bili su od Milana i Bayerna. Rezultat je oba puta bio 0:4. Talijanski gigant pomeo ih je u finalu Lige prvaka 1994. godine u Ateni iako su Katalonci bili veliki favoriti. Ipak, ovdje se radilo o neutralnom terenu. Isti rezultat bio je na gostovanju u Munchenu kod Bayerna u polufinalu Lige prvaka 2013. godine. Čak su i na svom Nou Campu doživjeli sramotan poraz 0:3.

I danas se opet ponovila povijest. PSG ih je na Parku prinčeva pomeo sa 4:0.

Barcelona kao da nije došla na utakmicu.  Barca je imala posjed lopte, ali sve je to uzalud kad nisu znali što s njom. PSG je imao čak 11 udaraca u prvom dijelu, a od toga je 7 bilo u okvir gola. Francuski prvak poveo je već u 18. minuti preko Di Marije nakon prekrasnog slobodnjaka. Rezultat povisuje Draxler u 40. minuti nakon sjajne akcije koju je pokrenuo Verrati.

Dominacija domaćina nastavila se i u drugom dijelu. PSG je u 55. minuti stigao do trećeg pogotka, a junak je opet Di Maria. Cavani u 72. minuti pogađa za 4:0.

PSG je odigrao jednu od najboljih utakmica u svojoj povijesti, može se komotno reći da su bili savršeni. Barcelona nije znala što se događa na terenu, a nemoćni je bio i veliki trojac Messi-Neymar-Suarez. Možda je i vrijeme da Luis Enrique odstupi s mjesta trenera jer ovo je težak udarac za Katalonce. Uzvrat se igra 8. ožujka u Barceloni.

Benfica srušila BVB

U drugoj utakmici prvak Portugala, Benfica, slavila je s minimalnih 1:0 protiv Borussie Dortmund. Junak utakmica bio je Grk Konstantinos Mitroglou. Jedini pogodak na utakmici postigao je u 48. minuti. Tragičar utakmice je Aubameyang, koji je samo desetak minuta kasnije promašio jedanaesterac za izjednačenje.