Marko Pjaca ušao je u 67. minuti, a trebalo mu je samo pet minuta da zabije pogodak za Staru damu. U 74. minuti rezultat je povećao zahvalni desni bek, Dani Alves.

Juve sve obavio

Treba obavezno napisati kako je veliku glupost napravio igrač Porta, Alex Telles, koji je u samo dvije minute dobio dva žuta kartona! Dogodilo se to u 25. i 27. minuti utakmice. Ipak, Porto je nekako uspio otići na odmor bez primljenog pogotka. U drugom dijelu gledamo sasvim drugu priču, Allegri radi sjajne izmjene uvođenjem Pjace i Dani Alvesa, a oni mu to vraćaju pogocima.

Juventus već polako može gledati potencijalne protivnike u četvrtfinalu, jer Porto teško može nešto napraviti u Torinu, a rezultat 0:2 to čini još težom misijom.

U drugoj utakmici Sevilla je mogla dobro natamburati prvaka Engleske, koji je ove sezone neprepoznatljiv. Imali su čak 22 šuta prema golu te čak 67% posjed lopte u nogama, ali rezultat je ostao 2:1.

Za pobjednika prošlosezonske Europske lige pogađali su Sarabia i Correa, a Vardy je ublažio poraz. Claudio Ranieri će imati puno toga za objasniti što se točno dogodilo u redovima Lisica, jer klub prolazi pravu noćnu moru, a prošle sezone bila je to jedna od najvećih nogometnih bajki u modernom nogometu.

A svakog hrvatskog navijača mora veseliti još jedno sjajno izdanje naših igrača u Juventusu. Pjaca još jednom pokazuje svoj ogroman potencijal,  a Mandžo po tko zna koji put odigrao odličnu utakmicu.