MAESTRALNI EL CLASICO: Barcelona slavila 3:2! Pogledajte kako zabijaju Kovačić i Rakitić!

Barcelona je slavila 3:2 protiv Real Madrida te je osvojila International Champions Cup. Zanimljivo, El Clasico je odigran preko Atlantika nakon čak 35 godina. Real je 1982. godine s minimalnih 1:0 slavio protiv Barce u Venezueli.

Sjajan početak

Barcelona je povela već u 3. minuti. Messi je dobio loptu na 20-ak metara, sjurio se u šesnaesterac, gdje je poslao Luku Modrića u prazno, a onda rutinirano zabio za 1:0.

U 7. minuti već je bilo 2:0. Opet su brzu akciju izveli Katalonci, a Neymarova lopta nekako je stigla do Ivana Rakitića koji s ruba šesnaesterca neobranjivo pogađa u donji desni kut Navasovog gola. Samo četiri minuta kasnije Raketa je mogao do novog gola nakon gotovo identične akcije, no ovog puta udarac je prohujao pokraj vratnice. Minutu kasnije zaprijetio je i Suarez, međutim udarac s osam metara odlazi preko gola.

Real je smanjio iz prve prave šanse. Igrala se 14. minuta kada je Kovačić primio loptu na 25 metara, slomio braniča Barce i s ruba šesnaesterca smanjio na 2:1. Asensio je u 19. minuti imao sjajnu priliku za izjednačenje, no udarac s 14, 15 metara iskosa s lijeve strane prohujao je pokraj gola.

Nakon toga ipak se malo stalo na loptu, pa smo na novu priliku čekali do 29. minute kada je Suarez pronašao nečuvanog Neymara, čiji udarac s 14 metara odlazi pokraj gola. Real je u 36. minuti stigao do izjednačenja nakon brze kontre, Kovačič je izbacio Asensija samog pred Cillessena, a njemu nije bilo teško zabiti za 2:2. U 43. minuti Katalonci su tražili jedanaesterac nakon što se Messi sjurio u kazneni prostor, no sudac je samo pokazao da se igra dalje.

Do novog vodstva Katalonci su stigli u 50. minuti kada je Neymar ubacio iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane, a u sredini je Pique izbjegao pažnji obrane kraljeva i pogodio za 3:2. U 55. minuti Neymar je imao lijepu priliku za 4:2, no u posljednji trenutak pravovremenom reakcijom zaustavio ga je Navas. Samo minutu kasnije Brazilac je dobio loptu na sedam, osam metara iskosa s lijeve strane, ali neometan puca iznad gola. Suarez je u 58. minuti bio je u dobroj poziciji i dobro pucao, no Navas je na mjestu. Odmah je odgovorio Real na drugoj strani preko Isca, koji puca u prvi Cillessenov kut, međutim Nizozemac to skida.

Real je nakon toga tražio izjednačenje, no silne zamjene su malo usporile ritam. Na pravu priliku čekalo se do 80. minute kada je s 14 metara opalio Isco, no odlazi to pokraj vratnice. U 84. minuti Ceballos je natrčao na jednu loptu na 20 metara, međutim ni to nije išlo u okvir gola.

Zidane je Modrića zamijenio već na poluvremenu. Rakitić je teren napustio u 73. minuti, a Kovačić samo minutu kasnije.

Izvor: goal.hr