Bravo gospodine Zlatko: Dalić u finalu azijske Lige prvaka!

Al Ain obranio je prednost iz prve utakmice protiv Kataraca, te čeka vjerojatno korejski Jeonbuk…

Velik uspjeh hrvatskog trenera u inozemstvu: Zlatko Dalić (za osam dana slavi 50. rođendan) izborio je finale Lige prvaka! One azijske…, ali svejedno je to velik, velik uspjeh!

Čak 15 godina ugledni Al Ain nije bio u završnici najjačeg azijskog natjecanja. Dok hrvatski stručnjak nije preuzeo momčad iz Emirata.

Nakon 3:1 kod kuće, Al Ain je u uzvratu polufinala u Dohi s katarskim El Jaishom odigrao 2:2, te obranio prednost. Al Ain je poveo u 57. minuti golom Omara Abdulrahmana, što je značilo da se domaćin mora potpuno otvoriti. I izjednačio je Romarinho u 67., pa zabio za 2:1 u 81., da bi u petoj minuti nadoknade Mohammed Abdulrahman izjednačio na 2:2.

Slaba je utjeha Katarcima da su jedina momčad u Ligi prvaka koju ove sezoneAl Ain nije pobijedio u gostima…

Finalnog suparnika Dalić će doznati u srijedu, kada uzvrat drugog polufinala igraju Seoul i Jeonbuk, ali Jeonbuk ima velikih 4:1 iz prvog susreta.

Zlatko Dalić vodio je Varteks, Rijeku, Dinamo iz Tirane, Slaven Belupo, prije odlaska u Aziju 2010., najprije Al Faisaly, pa Al Hilal i od 2014. Al Ain