Cristiano Ronaldo sinoć je stigao do 70. pogotka za Portugal. Europski prvaci razbili su Mađarsku 3:0. Švicarska je i dalje prva sa 15 bodova, a Portugalci imaju 3 manje…

Cristiano veličanstveni

Europski prvaci su se puno lakše od očekivanoga obračunali s Mađarima, koji su europske prvake puno namučili u skupini EURA kad su odigrali 3:3. Portugal je drugi u skupini s tri boda manje od maksimalnih Švicaraca, te pet više od trećeplasiranih Mađara. Ronaldu i društvu sada preostaje uloviti to prvo mjesto u skupini kako bi izbjegli dodatne kvalifikacije…

Fantastični Ronaldo oba je gola zabio udarcima iz velike daljine. Najprije je u 36. minuti zabio ljevicom udarcem po zemlji, a u drugom poluvremenu fantastično zabio iz slobodnjaka iz teške pozicije iskosa s lijeve strane.

Veliki Portugalac s ova dva gola postao je tek četvrti europski nogometaš kojem je pošlo za nogom zabiti 70 i više golova za reprezentaciju, a od sinoć je na vječnoj ljestvici prestigao čuvenog njemačkog bombardera Gerda Mullera koji je ostao na 68 komada u dresu Elfa.

Više od Ronalda samo su zabili Ferenc Puskaš (84 gola u dresu Mađarske/Španjolske), Šandor Kočiš (75 golova u dresu Mađarske) i Miroslava Klose (71 gol u dresu Njemačke). Na vrhu te ljestvice je slavni Iranac Ali Daei koji je u 149 utakmica za Iran postigao nestvarnih 109 golova.

Od ostalih utakmica izdvojimo visoku pobjedu BIH protiv Gibraltara 5:0. Bugarska je iznenadila Nizozemsku 2:0 i tako totalno zakomplicirala stanje u skupini.