NAJUSPJEŠNIJI U POVIJESTI NATJECANJA: Atletico u madridskom derbiju osvojio novi Superkup!

Prava je rijetkost da finale europskog Superkupa zapravo bude gradski derbi. To se ove godine dogodilo pošto su se sastali Real i Atletico. Mjesto odigravanja bio je glavni estonski grad Tallinn i vrlo zgodna Le Coq Arena, gdje je nastupala i Hrvatska.

Zanimljivo da dvoboj za prvi trofej sezone nije mogao voditi Diego Simeone jer još odrađuje suspenziju iz prošle sezone protiv Arsenala u polufinalu EL-a, pa ga je ponovno mijenjao pomoćnik German Burgos.

Atletico je poveo iz najbržeg gola u povijesti europskog Superkupa. Godin je poslao dugačku loptu, Ramos i Varane nisu očistili opasnost, pa se Diego Costa sjurio i poentirao Navasu „kroz uši“ za 1:0 vodstvo Rojiblancosa.

Europski prvaci vratili su se u 27. minuti, Gareth Bale sjajno je prošao desnom stranom, još bolje centrirao, Stefan Savić nije izbio loptu a Karim Benzema se samo naklonio i svladao Oblaka za 1:1. Mogli su Kraljevi samo minuti kasnije povesti, Marco Asensio je ispremiješao obranu Atletica ali njegov udaraca desnicom je prohujao pored Oblakove lijeve stative.

Real je do kraja poluvremena bio dominantniji, imao je i posjed lopte, ali se na odmor otišlo s remijem i 1:1.

Početak drugog poluvremena pripao je Realu, Juanfran je u 62. minuti igrao rukom u kaznenom prostoru, a siguran izvođač s bijele točke bio je Sergio Ramos. No, borbeni Atletico nije se predao, Juanfran je nakon odličnog ulaska u 16 metara pronašao Diega Costu, koji nepogrešivo poentira za izjednačenje i produžetke.

Utakmica je prelomljena u prvom produžetku i Simeonove trupe su izvele totalni preokret. Pomogle su im u tome katastrofalne reakcije Realove obrane. Igrala se 98. minuta a Thomas Partey je sjajno nabacio za Saul Nigueza, koji fantastičnim volejem pogađa za vodstvo od 3:2! Konačnih 4:2 i novi trofej Atleticu donio je Koke u 104. minuti.

Bila je ova treća pobjeda u isto toliko finala europskog Superkupa što se tiče Atletica, čime su postali najefikasniji klub u povijest ovog natjecanja.