NAKON DUGIH 18 GODINA, NASLOV PRVAKA SE VRATIO NA DE KUIP!

Nakon poraza od Excelsiora, Ajax se približio Feyenoordu na samo jedan bod. Unijela se mala nervoza jer naslov prvaka kojeg čekaju čak 18 godina bi mogao izmaći, da ono što je trebalo biti sigurno, da sada izgube.

Svi znali što je na cijeni, ulice Rotterdama su bile pune, stadion je ključao već prije utakmice, u glavama se vrtjelo 100 scenarija, igrači su počeli izlaziti na teren, navijači su napravili spektakularnu atmosferu na mitskom De Kuipu.

Nije se ni prorijedio dim od pirotehnike, a već je pao gol. Prva minuta, greška stopera Excelsiora što iskusni kapetan Dirk Kuyt iskorištava i kažnjava. Potpuna erupcija, tijekom utakmice nije stajala euforija. Već u 20. minuti je pao gol za 2:0. Opet Kuyt. Sada je već bilo sigurno da je sve u njihovim rukama ili bolje rečeno – nogama. Utakmica se polako počela primirivati i dovoditi kraju. 84. minuta – penal. Bez dvojbe. Sve je bilo jasno. Kapetan uzima loptu u svoje ruke i namješta je na bijelu točku. Trenutak njegove karijere. Opalio precizno po donjem desnom kutu i to je bio gol. Tu je sve stalo. Priča kao iz bajke.

Kapetan koji se nakon dugo godina vratio u svoju domovinu i u odlučujućoj utakmici na svome stadionu zabija hattrick i donosi naslov prvaka. Jedino što si mogao čuti je: Kuyt, Kuyt, Kuyt! Stvarno priča za pamćenje i koju će navijači dugo odvijati u glavama. Ili barem do nekog drugog veličanstvenog trenutka slave.