NOĆNA MORA SE NASTAVLJA: Henry debitirao porazom, a nećete vjerovati na kojem mjestu se nalazi Monaco!

AS Monaco poznati je europski klub, ali ne tako davno već se našao u društvu drugoligaša. Hoće li se opet ponoviti tužna priča? Sudeći po formi u kojoj su ušli u novu sezonu, ne bi se trebali čuditi ako klub iz Kneževine opet završi u drugoj ligi. Naime, sinoć im nije pomogao ni novi trener na klupi…

MONACO U TEŠKOJ KRIZI

Klub iz Kneževine imao je dosta teško gostovanje kod Strasbourga gdje su poraženi s rezultatom 2:1. Domaćin je poveo preko Adriena Thomassona koji je pogodio u 17. minuti. Golemu glupost napravio je mladi Samuel Grandsir koji je u 66. minuti dobio crveni karton nakon što je kopačkom zahvatio protivnika po ruci. No, treba priznati kako je igrač Strasbourga dobro odglumio primajući se za glavu. To je, naravno, dodatno zakompliciralo posao Monacu. U 84. minuti na 2:0 povisje Lebo Mothiba.

Rezultat će ublažiti Tielemans u 91. minuti iz jedanaesterca. Bio je to neuspješni debi Thierrya Henrya na klupi posrnulog Monaca koji se strašno muči u ovom dijelu sezone. Nakon deset odigranih utakmica u francuskom prvenstvu, upisali su samo jednu pobjedu, tri remija i čak šest poraza! Fascinira činjenica da je pobjeda došla u 1. kolu na gostovanju kod Nantesa koja je došla 11. kolovoza.

Nakon toga totalna tragedija i zbog toga se ovaj velikan nalazi na posljednjem mjestu zajedno s Guingampom. Ipak, Monaco je ispred njih zbog bolje gol razlike. U idućem kolu dočekuju Dijon.

ZNATE LI TKO JE TRENUTNO NAJUSPJEŠNIJI VRATAR U EUROPI? NIJE ALISSON, LLORIS, DONNARUMA, A NI BUFFON…