Poljak opet briljirao: današnjim hat-trickom Lewandowski srušio još jedan rekord!

U sjeni mnogo poznatijih i medijski eksponiranijih Messija i Cristiana Ronalda, Poljak Robert Lewandowski radi velike stvari.

Još jedan rekord

Robert Lewandowski danas je postao stranac s najviše postignutih pogodaka u dresu Bayern Munchena, preuzevši ovu titulu od Giovane Elbera (igrao u Bayernu od 1997 do 2003.). Ovaj je 29-ogodišnji Poljak u današnjem susretu i visokoj pobjedi (6-0) protiv HSV-a postigao čak tri gola, odnosno ukupno 142 u 182 utakmice za munchenski klub.

Ipak, za status najbolje klupskog strijelca morat će preskočiti još četiri prepreke. To su suigrač Thomas Müller sa 171 golom, Rainer Ohlhauser sa 215, Karl-Heinz Rummenigge s 218 te legendarni Gerd Müller s nevjerojatnih 564 gola.

Od Hrvata valja spomenuti Andreja Kramarića koji je odigrao prvih 66 minuta za svoj Hoffenheim te Josipa Brekala iz Wolfsburga koji je, nažalost, nakon samo 12 minuta igre zbog ozljede izašao izvan terena.