River Plate u napetom madridskom okršaju osvojio ovogodišnji Copa Libertadores, majstorski pogodak Quintera za titulu!

U velikom argentinskom okršaju u finalnoj utakmici najjačeg južnoameričkog natjecanja, River Plate je nakon dva uzbudljiva susreta bio uspješniji od Boce Juniorsa poslije produžetaka.

Inače, najuspješniji sudionik ovog 58 godina starog turnira je i dalje argentinski Independiente koji je osvajao popularnu Copu čak sedam puta. River je nasljedilo brazilski Gremio, prošlogodišnjeg osvajača i osvojio ukupno četvrti trofej, Boca se pobjedom mogla izjednačiti na prvom mjestu ali je zasada ostala na šest osvojenih titula.

Prvi susret je na kultnoj La Bomboneri završio neodlučeno, 2:2. Domaći su dva puta vodili preko Abile i Benedetta, ali su se gosti dva puta i vratili golom Pratta te autogolom Izquierdoza. Uzvrat je trebao biti odigran na Monumentalu, ali je zbog velikih navijačkih nereda prebačen iz Buenos Airesa u Madrid.

I drugi dvoboj je završio neodlučeno nakon regularnog dijela na Santiago Bernabeu. Boca je povela preko ponajboljeg pojedinca Daria Benedetta nakon što je predriblao dva suparniča igrača i matirao Armanija. No, prednost iz prvog dijela trajala je do 68. minute, Fernandez je prošao po desnoj strani i dao povratnu loptu za Lucasa Pratta koji je gađa iz prve i poentirao za  1:1.

Pošto pobjednika ponovno nije bilo, otišlo se u produžetke i nije dobro počelo za Juniorse, Wilmar Barrios je u 92. minuti dobio drugi žuti karton poslije oštrog prekršaja i ostavio momčad na cjedilu. Pogodak odluke za naslov Cope postigao je kolumbijski reprezentativac Juan Quintero, sjajno je opalio sa ruba 16 metara i od prečke pospremio loptu u mrežu za 2:1.

Točku na i stavio je Martinez zgoditkom za konačnih 3:1 u sučevoj nadoknadi drugog produžetka.