SAD SU TO I ONI OSJETILI: Pogledajte kako je sudac pomogao Romi u izbacivanju Barcelone!

Roma je sinoć napravila jedan od najvećih uspjeha u klupskoj povijesti, a ujedno i najveće iznenađenje ovogodišnje Lige prvaka. U uzvratnoj utakmici s 3:0 pobijedila je Barcelonu i zbog gola u gostima u porazu na Camp Nou od 4:1 prošla dalje.

Međutim, veliku pobjedu Vučice zasjenila je nevjerojatna sudačka pogreška u 59. minuti, samo nekoliko sekundi nakon De Rossijevog gola iz kaznenog udarca. Naime, lopta je krenula sa centra, Umtiti je uposlio Iniestu, a Federico Fazio brutalnim startom srušio kapetana Blaugrane. Sudac je dosudio prekršaj, no nije pokazao žuti karton Argentincu, kojemu bi to bio drugi, a ujedno i isključujući crveni karton.

I komentatori, a i stručni eksperti u emisiji nakon utakmice na engleskom BT Sport kanalu potvrdili su da je Francuz Clement Turpin trebao Faziju pokazati crveni karton. Britanski kanal bio je toliko uvjeren da će sudac pokazati Faziju crveni karton, da je za vrijeme prijenosa iznad natpisa Roma upisao crveni karton, kojeg je maknuo nakon 15 sekundi. Trenutak sudačke pomoći na stranu Rome pogledajte u videozapisu ispod od 13:58 minute OVDJE.

Isto mišljenje dijeli i britanski Telegraph:

“Fazio je napravio velik, očigledan prekršaj nad Iniestom i bio je jako, jako sretan što nije zaradio crveni karton. A trebao je. Bio je to nedvojbeno start za žuti karton, što bi mu bio drugi večeras. Roma je trebala igrati s desetoricom igrača u posljednjih pola sata i Barcelona je oštećena“, stoji u izvještaju s utakmice.

Ogroman broj igrača gostiju, Suarez, Busquets, Umtiti, Alba naš Ivan Rakitić, a i sam Iniesta pa čak i Lionel Messi, koji se rijetko kad žali, protestirali su na suca Turpina, dok je Ernesto Valverde ludio na četvrtog suca. S pravom, jer, tko zna u kojem smjeru bi utakmica otišla da je Roma dobila crveni karton, a trebala je…

PRAVI FRAJER: TRENER ROME OTKRIO ŠTO JE REKAO SVOJIM IGRAČIMA U SVLAČIONICI