ŠPANJOLCI NISU MOGLI VJEROVATI: Evo zašto je Modrić bio ljut na suigrača!

Real Madrid slavio je na stadionu Wanda Metropolitano protiv gradskog rivala Atletico Madrida rezultatom 3:1. Solari je taktički nadmudrio DiegaSimeonea u derbiju 23. kola, a kao najbolji pojedinci susreta istaknuli su se Realovi kreatori igre Modrić i Kroos.

Vinicius Junior iz utakmice u utakmice sve više pokazuje svoje umijeće, a Gareth Bale kao šlag na tortu dodao je svoj stoti pogodak za Kraljevski klub.

Antoine Griezmann uspio je narušiti idilu u Solarijevoj momčadi pogotkom u 25. minuti, a zaprijetio je i Morata u 55. minuti, no njegov je gol poništen zbog zaleđa.

Luka Modrić je zaslužio visoku ocjenu za svoj performans, španjolski mediji dodijelili su mu visoku ‘osmicu’, jednako kao Toniju Kroosu i Viniciusu Junioru. Luka je sjajno dirigirao igrom madridskog Reala i gospodario sredinom terena, a ističe se i njegova perfektna suradnja s Kroosom. U trenutku kada se lomio susret poslao je fantastičnu loptu za Balea koji je svojim stotim pogotkom stavio točku na ‘i’ gradskog derbija.

Španjolski su se mediji u nedjelju raspisali i o ‘rijetko viđenoj situaciji prije gola Griezmanna’, u kojoj je Modrić imao glavnu ulogu.

“Ramos je u 25. minuti dodao loptu Viniciusu, a ovaj ju je prvo loše prihvatio blizu aut-linije pa olako izgubio. Angel Correa je bez previše truda nadjačao mladog Brazilca i odmah sjajno uposlio Griezmanna, a Francuz je izbjegao zaleđe i zabio za 1:1. Dok su suci pregledavali snimku, vidno uzrujani Modrić je prišao Viniciusu i počeo vikati na razigranog Brazilca, ljutito gestikulirajući rukama i objašnjavajući mu da se ne može tako poigravati. Dok su sve oči bile uprte u suce i VAR i dok se čekalo na odluku hoće li gol biti priznat, Vinicius je duže od dvije minute trpio predavanje ljutitog Modrića”, piše Marca i opisuje kako je završio ovaj ‘pedagoški sat’.

“Na kraju je Karim Benzema morao prići Modriću i smiriti ga rekavši mu je Vinicius dobio dovoljno kritika. Razjareni Hrvat se tada okrenuo i otišao dalje, ali je koji trenutak kasnije ponovno bijesno reagirao kad je gol priznat”, piše Marca uz zaključak:

“Jako se rijetko može vidjeti Modrića u ovakvom izdanju, pogotovo prema tako mladom igraču, ali Realova desetka je na kraju ipak mogla biti puno sretnija, nakon asistencije za treći gol i pobjede u derbiju”, zaključuje Marca.

NEVIĐENA SRAMOTA: Ronaldu su svi klubovi za koje je igrao čestitali rođendan. Osim jednog…