U SUZAMA POČELI, U SUZAMA ZAVRŠILI: Pogledajte kako se Fiorentina oprostila od svog kapetana Astorija!

Bilo je tmurno vrijeme te je čak i kiša počela padati tijekom utakmice. Sve je bilo u znaku preminulog Davide Astorija. Fiorentina je minimalno slavila protiv Beneventoa 1:0, ali rezultat je bio u drugom planu.

Tužna utakmica

Stadion Artemio Franchi danas je u znaku Astorija, većina navijača na utakmicu stigla je u dresu s brojem 13 kojeg je nosio preminuli kapetan. I svi igrači Fiorentine predvođeni novim kapetanom Milanom Badeljem na travnjak su istrčali u dresovima s tim brojem.

Minuta šutnje dirnula je cijeli stadion, a samo rijetki su u tim emotivnim trenucima uspjeli zadržati suze. Navijači su u 13. minuti napravili prekrasnu koreografiju u Astorijevu čast.

Viole su slavile 1:0, a jedini pogodak postigao je stoper Vitor Hugo, 26- godišnji Brazilac koji je zapravo ušao u sastav umjesto Astorija. Brazilski nogometaš emotivno je proslavio svoj pogodak koji je posvetio nesretno preminulom suigraču. Nakon pogotka došao je do domaće klube te podigao majicu u čast svom kapetanu.

Fiorentina je tako veličanstveno i dostojanstveno pozdravila svog kapetana. Ne, nije to bio oproštaj jer su scene koje smo vidjeli u nedjelju dokaz da će Astori uvijek biti prisutan.

U 13. minuti je lopta namjerno izbačena van igre kako bi se još jednom odala veličanstvena posveta Astoriju. Ovo danas je nešto više od ganjanja lopte po travi!