Svijet se divi Hrvatu: Luka Modrić proglašen drugim najboljim igračem Svjetskog klupskog prvenstva!

Hrvatski reprezentativac bio je najbolji igrač polufinala u kojem je Real pobijedio Club Americu 2-0, a na kraju je osvojio nagradu za drugog najboljeg igrača. Veliko je to priznanje za jednog od najboljih svjetskih veznjaka pošto je bio ozlijeđen 2014. godine i nije bio ni u zapisniku kad je Real ovo natjecanje osvojio prvi put. Real je proslavio naslov u stilu, a trofej je podigao kapetan Sergio Ramos.

Real na vrhu svijeta

Real Madrid osvojio je naslov svjetskog prvaka pobjedom protiv Kashime u finalu Svjetskog klupskog prvenstva u Japanu 4-2. Igrač utakmice, a ujedno i igrač turnira bio je Cristiano Ronaldo, koji je dobio trofej Zlatne lopte za najboljeg igrača. Drugo mjesto i Srebrnu loptu dobio je Luka Modrić, a brončanu Gaku Shibasaki.