VELIKE POHVALE: Evo kako je ‘ludi’ Simeone nahvalio našeg Kalinića!

Nikola Kalinić je u subotu zabio prvi ligaški gol za Atlético Madrid nakon čega je trener Diego Simeone istaknuo kako hrvatski napadač koristi prilike koje mu u posljednje vrijeme daje.

”Kalinić dobro radi. Došao je kod nas nakon teške sezone u Milanu, a sada mu se ukazuju prilike. On zna da ja ni prema kome nemam obvezu, o tome smo razgovarali, no na mene ostavlja jako dobar dojam i zato dobiva priliku”, rekao je Simeone na konferenciji za medije podno stadiona Wanda Metropolitano u Madridu.

Ondje je Atlético s 3:0 pobijedio Deportivo Alavés izjednačivši se s Barcelonom na vrhu prvenstvene tablice premda Katalonci imaju utakmicu manje. Kalinić je u 25. minuti zabio za 1:0 što mu je prvi prvenstveni pogodak od kada je prije četiri mjeseca došao iz Milana. U srijedu je na istom stadionu bio zabio gol i u pobjedi 4:0 nad četvrtoligašem Sant Andreuom u 1/16 finala kupa.

“Bio je dobar protiv Sant Andreua, a danas je opet dobro odigrao. To nas čini zadovoljnima jer ga trebamo”, napomenuo je Simeone koji je srdačno i žestoko zagrlio 30-godišnjeg napadača nakon pogotka.

”Kalinić traži svoje mjesto u momčadi. Bez obzira na golove, radi dobar posao, kada prima loptu leđima okrenut golu, kada se nudi igračima da primi loptu”, dodao je Cholo.

Bivši hrvatski reprezentativac je dosad čekao priliku s klupe, obično ulazeći u drugom poluvremenu, a u dosadašnjih dvanaest utakmica samo je dva puta odigrao svih 90 minuta.

”Bio je dobar i kada je ranije ulazio u igru. Nije padao u očaj kada ne bi zabio gol”, napomenuo je njegov vezni suigrač Saúl Ñiguez koji je u subotu igrao na lijevom beku. ”Golovi su nagrada za strpljivost i dobar rad. Oni daju samopouzdanje”, zaključio je.

IMA SMISLA: ZLATKO DALIĆ OTKRIO KAD ĆE NAPUSTITI HRVATSKU REPREZENTACIJU!