30. kolo engleskog Premiershipa donijelo nam je novi Merseyside derbi. Liverpool je slavio 3:1 pogocima Manea, Coutinha i Origija. Pennington je zabio za Everton.

Sjajan derbi

Liverpol je stigao do vodstva već u 8. minuti, a glavni akter je Mane. Odlični Senegalac ove sezone najbolji je strijelac Liverpoola, a ovo mu je bio 13. pogodak u prvenstvu. Ipak, Everton dolazi do izjednačenja unatoč dominaciji Redsa. Matthew Pennington, 22-godišnji branič Plavih, sjajno se snašao nakon kornera te postiže svoj prvi pogodak. Zanimljivo, Matthew vrlo vjerojatno ne bi ni zaigrao ovu utakmicu da Evertonu nije izvan stroja gotovo pola obrane.

U 31. minuti na scenu stupa fantastični Coutinho, koji Liverpoolu vraća vodstvo. 2-1 je bio rezultat s kojim se otišlo na odmor.

U nastavku mreža se trese još samo u 60. minuti kada Origi postiže konačnih 3:1 za raspoloženi Liverpool. Pobjedom Redsi su skočili na treće mjesto. Čini se kako je Klopp opet vratio pravi Liverpool, jer neki su spominjali kako ga čeka otkaz nakon katastrofalnog siječnja kad smo gledali jako loše izvedbe njegove momčadi.

S druge strane grada Everton će ostati na sedmoj poziciji. Oni će se više morati brinuti kako zadržati sjajnog Lukakua koji je prerastao klub. Sve više se priča o transferu u veći klub.

Za kraj jedna zanimljivost. Everton na Anfieldu nije slavio od 1999. godine! Neugodna tradicija koja se danas nije mogla srušiti…