U velikom derbiju 20. kola talijanske Serie A Fiorentina je pred svojim navijačima srušila Juventus. Golove za domaću momčad postigli su naš Nikola Kalinić i Chiesa. Za goste zabio je sjajni argentinski napadač Higuain.

Fiorentina na pogon Hrvata

Kalinić je doveo Fiorentinu u vodstvo u 37. minuti nakon odlične asistencije Bernardeschija. Sjajni hrvatski napadač svladao je Gianluigija Buffona fantastičnim udarcem u suprotni kut s desne strane. To mu je deveti gol u Serie A ove sezone, te ukupno 13 za Fiorentinu u svim natjecanjima, a ovo mu je 27 utakmica.

U 55. minuti sada je u glavnoj ulozi također još jedan naš igrač, Milan Badelj. On je u 55. minuti poslao sjajnu dugačku loptu za Chiesu koji matira velikog Buffona za 2:0. Ipak, mnogi su prenijeli kako Chiesa nije uopće ni dirao loptu pa su gol pripisali Badelju. U nastavku samo je Higuain ublažio poraz prvaka Italije.

Viole su uspjela srušiti Juventus tek drugi put u posljednjih 18 godina u prvenstvu, čime je otvorila prvenstvo i pomogla Romi, koja sada ima samo jedan bod manje od Stare dame, koja ima i utakmicu manje.