Mora se priznati kako je Pep Guardiola stvorio nevjerojatni stroj vodeći Manchester City. Čak i njegovi najveći kritičaki to sad moraju priznati.

City posao obavio u prvih 45 minuta

Arsenal je načeo Bernardo Silva u 15. minuti nakon asistencije Sanea.David Silva povisuje rezultat u 28. minuti. Konačnih 3:0 postavlja Sane pet minuta kasnije.

Guardiola i njegovi momci ovom pobjedom otišli su na +16 ispred gradskog rivala Uniteda. S druge strane Arsenal je ostao ukopan na mizernom šestom mjestu sa 45 bodova! Razlika između ove dvije momčadi je nevjerojatnih 30 bodova!

Također treba istaknuti kako je po prvi put u povijesti Arsenal kao domaćin uspio u prvom poluvremenu primiti 3 pogodaka! Čini se kako je ovo sve prelagan zadatak za Guardiolu koji će sada ciljati na Ligu prvaka.