Ovogodišnje izdanje talijanskog superkupa donijeli su nam okršaj Juventusa i Milana. Zanimljivo, Juventus je osvojio dvostruku titulu (prvenstvo i kup). Milan je upao u superkup kao finalist domaćeg kupa.
Posljednji okršaj u ovom natjecanju između dva kluba dogodio se prije čak 13 godina, a Juve je slavio nakon jedanaesteraca. Sudio je legendarni Pierluigi Collina, a igralo se u New Jerseyu. Već nekoliko godina talijanski Superkup gledamo izvan Italije. Godinama se igralo u Pekingu, Kini. A sada su počeli igrati i u Dohi, Kataru. Novac igra jako bitnu stvar.
U regularnom dijelu vidjeli smo vrlo izjednačenu utakmicu. Prvak Italije u vodstvo je došao preko sjajnog stopera Chiellinija. Ipak, pred sam kraj prvog poluvremena ukazao se sjajni duo Suso – Bonaventura. Talijanski veznjak zabio je za 1:1. Bilo je još prilika u prvih 90 minuta, a najviše će žaliti Milan jer Bacca je imao sjajne prilike, ali ukazao se neuništivi Buffon i spasio svoju momčad.
U produžecima se ništa nije promijenilo. Higuain je imao jako blijedu partiju pa je pokušao iznuditi udarac s bijele točke, ali sudac nije bio tako naivan. Kasnije će Evra zabiti pogodak, ali pomoćni sudac opravdano je poništio gol.
Za Juve su penale pogađali Marchisio, Higuain i Khedira, a promašivali naš Mandžukić i Dybala. Kod Rossonera uspješni su bili Bonaventura, Kucka, Suso i naš Pašalić. Promašio je samo Lapadula.
Rossoneri su se s ovom pobjedom izjednačili s Juventusom po broju osvojenih Superkupova. Talijanski velikani sad oboje imaju po 7 naslova.

Juventus: Buffon; Lichtsteiner, Rugani, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Marchisio, Sturaro; Pjanić; Mandžukić, Higuain
Milan: Donnarumma; Abate, Paletta, Romagnoli, De Sciglio; Kucka, Locatelli, Bertolacci; Suso, Bacca, Bonaventura.