Dobili smo posljednja dva sudionika četvrtfinala Lige Prvaka. Prolaz su osigurali Monaco i Atletico Madrid.

Atletico bez problema

Španjolci su sačuvali veliku prednost od 4:2 protiv Leverkusena i u uzvratu bez pogodaka prošli dalje među najboljih osam. Odigran je remi bez pogodaka.

Monaco slavio u sjajnoj utakmici

Monaco je na svom terenu pobijedio bogatu momčad Manchester Cityja. Mladi igrači kluba iz kneževine trebali su 28 minuta kako bi zabili dva pogotka koja bi im bila dovoljna za prolazak dalje zbog više golova u gostima. Danijel Subašić bio je odličan na vratima domaćih.

U prvom poluvremenu domaćini su doslovno zlostavljali lijevu stranu obrane koju je na teren poslao Pep Guardiola koji ovakvim porazima i lošijim rezultatima u Premiershipu daje sve više argumenata onima oji tvrde da je s Barcelonom imao više sreće nego znanja i da je zbog igrača Barcelone napravio karijeru kakvu ima.

U 8. minuti ubacio je s lijeve strane Bernardo Silva, a Mbappe iz blizine zabija za 1:0. U 28. minuti Mendy opet ubacuje s lijeve strane, Fabinho pogađa za 2:0. U drugom poluvremenu pogotkom Sanea City ima rezultat koji ga vodi dalje, ali veselje je trajalo samo šest minuta kada Bakayoko glavom u 77. minuti pogađa za konačnih 3:1 i prolaz Monaca te veliko razočaranje Cityja.