Sloboda Tuzla izgubila je susret protiv Širokog Brijega rezultatom 0:1, gol za pobjedu gostiju zabio je Stipe Jurić početkom drugog poluvremena. Posao je dodatno otežao izravni crveni karton Hadžanovića u 69. minuti i poraz je bio neminovan.

Sedmi ligaški poraz teško su podnijeli navijači Slobode, Fukarama, te su upali na teren i krenuli verbalo vrijeđati svoje „ljubimce.“ Cijela situacija je bila na rubu incidenta, činilo se da će tučnjava biti neizbježna, ali sve je smirio kapetan tuzlanskog kluba, Perica Ivetić.

Ivetić se suprostavio razjarenim navijačima i obavio razgovor sa skoro svakim pojedincem te je cijeli događaj prošao bez incidenata.

Sloboda za vodećim Sarajevom već zaostaje velikih 15 bodova, iduću utakmice gostuju kod Radnika iz Bijeljine.