Hrvatska U17 reprezentacija ipak je stigla do boda u posljednjoj utakmici. Ipak, ova generacija neće pamtiti domaćinstvo po dobrom…

Mladići podbacili

Iako se radi o vrlo mladim dečkima, treba reći kako je ostvaren jako slab rezultat. Ipak, ne treba ih toliko kritizirati upravo zbog njihove mladosti.

Hrvatska je dobila vrlo tešku skupinu. U prvoj utakmici imali smo remi sve do posljednje minute kada “wonderkid” Moise Kean donosi Italiji velika tri boda. U drugoj utakmici protiv Turske dogodio se pravi potop naših nogometaša. Turci su nas razbili 4:1 i tako ugasili sve nade za mogući prolazak skupine.

Danas, u srazu protiv Španjolske, ponovio se slični scenarij kao u prvoj utakmici. Naime, naši nogometaši su čak imali vodstvo 1:0 kad je David Čolina prekrasno poentirao u 56. minuti. I onda se pred kraj utakmice dogodio veliki pad u igri naših mladića. Španjolski “joker” s klupe Bianco pogodio je u 81. minuti za remi. Posebno treba istaknuti lijepi pogodak Čoline za vodstvo Hrvatske.

Dodajmo kako je Turska srušila Italiju 2:1. Turci imaju jako dobru generaciju koja je pokazala odličan nogomet u ovoj skupini. Španjolska je ipak osvojila prvo mjesto, a Turska je drugoplasirana. Italija je uzela treće mjesto, a Hrvatska je ostala posljednja na tablici s jednim bodom. Golove za Hrvatsku postigli su Antonio Marin i David Čolina.

Izbornik Hrvatske U17 ostaje na kormilu ove reprezentacije.