Sinoć smo saznali putnike koji će zaigrati u polufinalu Europa lige! Oni su Manchester United, Ajax, Lyon i Celta Vigo.

Čak tri produžetka!

Velika zanimljivost dogodila se u četvrtfinalnim parovima. Naime, vidjeli smo čak tri produžetka. Manchester United je još jednom ponovi remi s Anderlechtom 1:1. Pogađali su Mkhitaryan i Hanni, a odlučujući pogodak za Crvene vragove postigao je 19-godišnji Marcus Rashford. Mourinho i njegovi momci ostali su bez Zlatana Ibrahimovića koji je napustio teren u 93. minuti.

Zlatan je imao snažan duel s Mbodijem, a u trenutku kad je želio primiriti loptu, nezgodno je doskočio na desnu nogu. Sudac je svirao kraj utakmice, ali Zlatan je ostao ležati na terenu i bilo je očito da se radi o teškoj ozljedi. U produžecima ga je zamijenio mladi Martial.

Mitrović “tragičar”

Produžetke smo gledali i u Istanbulu. Bešiktaš je uspio nadoknaditi pobjedu Lyona 2:1 iz prve utakmice. Rezultat se nije mijenjao u produžecima pa su stigli jedanaesterci. Vidjeli smo čak 6 uspješno izvedenih serija bez ijednog promašaja. Ali u sedmoj seriji promašuju Srbin Duško Tošić za Bešiktaš te Christophe Jallet za Lyon. I onda u osmoj seriji na red dolazi naš Matej Mitrović koji dosta slabo puca te mu gostujući vratar bez problema skida udarac. Maxime Gonalons pogađa za veliko slavlje Lavova.

Najviše za polufinalom treba plakati njemački Schalke. Oni su također nadoknaditi 0-2 pobjedu Ajaxa iz prve utakmice, ali onda šok. Naime, oni su otišli u produžetke protiv Ajaxa s igračem više! Čak je i Schalke poveo u 101. minuti preko Daniela Caligiura, ali sjajni Nizozemci nisu htjeli čuti za povlačenje. Pogađaju u 111. minuti i u 120. minuti za veliko slavlje i plasman u polufinale Europa lige.

Četvrti putnik je Celta Vigo. Oni su odigrali vrlo dobar remi na gostovanju kod Genka. U prvoj utakmici Španjolci su slavili 4:3, a sada je rezultat bio 1:1.