17-godišnjak upisao se u povijest Bundeslige: Ova majstorija zauvijek će se pamtiti

Nogometaš Bayer Leverkusen Florian Wirtz postao je u subotu najmlađi strijelac u povijesti Bundeslige postigavši posljednji pogodak u porazu Bayera kod kuće od Bayerna (2:4).

Wirtz (17) je ušao u drugom dijelu, a minutu prije kraja je svladao Manuela Neuera i ušao u povijest Njemačke lige. Ofenzivni veznjak došao je ove godine iz Koelna, a s 17 godina i 34 dana oborio je rekord Nurija Sahina, koji je 2005. zabio za Borussiju Dortmund kada je imao 17 godina i 82 dana.

Od ostalih rezultata treba istaknuti gostujuću pobjedu Mainza kod ove sezone očajnog Eintracht Frankfurta. Borussia Dortmund je s minimalnih 1:0 slavila protiv Herthe iz Berlina, a jedini pogodak na utakmici postigao je Emre Can. Fortuna Dusseldorf i Hoffenheim su odigrali 2:2, a RB Leipzig je na pomalo šokantan način ostao bez pobjede. Naime, suigrači Danija Olma imali su 1:0 nakon prvih 45 minuta ali su pred kraj prvog poluvremena ostali bez jednog igrača. Freiburg je to iskoristio tek u posljednjim sekundama utakmice.

NAPUŠTA CHELSEA NAKON 6 GODINA: EVO GDJE MARIO PAŠALIĆ NASTAVLJA KARIJERU!