OVO JE PRAVI HAJDUK: Bijeli razbili ugledni ukrajinski klub!

Hajduk Split ranije danas odradio je treću prijateljsku utakmicu na pripremama. Nakon poraza od Radomlja (0:1) i remija protiv Šahtara (1:1), momčad trenera Gennara Gattusa pobijedila je ukrajinski Rukh Lavov 3:1. Strijelci za Hajduk bili su Madžid Šošić u 35., Bruno Durdov u 65. i Noa Skoko u 72. minuti.

Za Lavov je zabio Ostap Pritula u 60. minuti. Hajduk je susret počeo praktički s prilično pomlađenom ekipom, a u početnom sastavu, između ostalih, nije bilo Marka Livaje i Emira Sahitija. Gattuso je tek u nastavku uveo najiskusnije igrače.

Početak utakmice pripao je Ukrajincima, ali samo po posjedu. Nije Lovre Kalinić imao previše posla, a onda su igrači u bijelom sredinom prvog poluvremena preuzeli kontrolu igre i do kraja poluvremena stalno su prijetili i napadali. Najaktivniji su bili Durdov, Antunović, Brajković i Šošić.

Već sutra hajdukovci imaju pravu generalku pa će tako u 19:00 igrati protiv turskog velikana Fenerbahčea.