SVJETSKO PRVENSTVO ZA ZABORAV: Hrvatska teško stradala protiv Brazila…

Hrvatska futsal reprezentacija izgubila je 8:1 od Brazila u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Uzbekistanu.

Težak je to poraz za Hrvatsku jer bi gol-razlika mogla odlučivati o tome hoće li proći skupinu. Momčad Marinka Mavrovića u zadnjem kolu mora pobijediti Kubu da završi na trećem mjestu, a četiri od šest trećeplasiranih proći će u osminu finala. Hrvatska, dakle, mora i značajno popraviti gol-razliku kako ne bi bila jedna od dvije najlošije trećeplasirane momčadi.

U početku se nije činilo da će Hrvatska doživjeti ovakav težak poraz, s obzirom na to da je u 15. minuti bilo 1:1. Pito je doveo Brazil u vodstvo u 13. minuti, no Dario Marinović je ekpresno izjednačio. Ipak, Marko Kuraja je u 17. minuti dobio crveni karton, a Dyego je iz penala vratio vodstvo Brazilu.

Ta situacija kao da je potpuno poremetila Hrvatsku pa su Marcel i Neguinho do kraja poluvremena odveli Brazil na uvjerljivih 4:1. U drugih 20 minuta Brazilci su postigli još četiri pogotka za ogromnu pobjedu. Još po jedan gol zabili su Pito i Marcel, a pridružili su im se Arthur i Rafa Santos.