DINAMO OPET MEĐU NEGATIVNIM REKORDIMA: Evo što su večeras srušili u Munchenu!

Hrvatski prvak Dinamo Zagreb doživio je pravu katastrofu u Munchenu gdje je poražen od strane Bayerna s nestvarnih 9:2.

Apsolutni junak susreta bio je engleski napadač Harry Kane koji je postigao čak četiri pogotka. Dva je postigao Michael Olise, dok su po jedan zabijali Guerreiro, Sane i Goretzka.

Nažalost, klub iz Maksimira opet puni one negativne rekorde. Naime, Dinamo je postao prvi klub u povijesti ovog natjecanja koji je na jednoj utakmici primio devet pogodaka.

Nakon što je Bayern na poluvremenu imao 3:0, Dinamo je dva brza gola došao do 3:2 u 50. minuti. No, onda su se Bavarci naljutili i do kraja su nemilice punili mrežu hrvatskog prvaka.

Ujedno, ovo je druga najefikasnija utakmica u povijesti Lige prvaka. Rekord drže Borussia Dortmund i Legia 8:4 iz 2016.

Osim Borussije, po osam golova na jednoj utakmici zabili su još jednom Bayern kad je razbio 2020. Barcelonu 8:2 te Monaco u sezoni 2003./04. koji je na pogon Dade Prše demolirao Deportivo 8:3. Real je s 8:0 pobijedio Malmo 2015. , a Liverpool 2007 istim rezultatom Bešiktaš.