SADA IM STIŽE DINAMO: Evo kako je prošao Salzburg u domaćem prvenstvu!

Aktualni austrijski prvak RB Salzburg sljedeći je protivnik našeg prvaka Dinama. Apsolutni gospodari austrijskog nogometa loše su ušli u novu sezonu, ali danas su se ipak spasili.

U susretu desetog kola domaćeg prvenstva na svom terenu svladao Altach s 2:1 (0:0) preokretom u završnici. Goste je u vodstvo doveo Fridrikas (59′) i taj je rezultat vrijedio do 84. minute, no domaći su potom u samo dvije minute preko Konatea (84′) i Baidooa (86′) kreirali preokret.

Salzburg je četvrti na ljestvici sa 16 bodova, šest manje, ali i dvije utakmice manje od vodećeg Sturma, koji je u gradskom derbiju svladao GAK s 5:2 (2:0), a mladi hrvatski reprezentativac Lovro Zvonarek je u toj pobjedi sudjelovao od 84. minute.

Altach je predzadnji s osam, GAK zadnji s četiri boda. Salzburg i Dinamo igrat će u 3. kolu Lige prvaka u srijedu.

Dvoboj Salzburga i Dinama na rasporedu je sljedeće srijede s početkom u 21:00.