U derbiju peruanskog prvenstva, Sporting Cristal i Universitario de Deportes miroljubivo su podijelili bodove, bilo je 1:1. No, rezultat na stranu, sinoć su gledatelji mogli vidjeti majstorsku izvedbu argentinskog veznjaka, Christiana Ortiza.

Ortiz je upravo doveo domaće u vodstvo. Igrala se 39. minuta, sjajno je primio loptu, provozao dvojicu čuvara i onda fantastičnim lobom prevario nemoćnog golmana. Nažalost po njega i suigrače, to ipak nije bilo dovoljno za pobjedu jer su do kraja dobili crveni karton i gol u 88. minuti.

No, kako bilo, njegov potez će se sigurno dugo pamtiti i biti materijal za najavne špice tamošnjih sportskih medija.

Isto tako, stasom jako podsjeća na sunarodnjaka i nogometnog čarobnjaka Lea Messija, obojica su visoki 170 centimetara, dolaze iz istog grada, Rosarija.