SVE JE REKAO: Sudački ekspert prokomentirao ‘sumnjive’ odluke na utakmici pionira Hajduka i Osijeka!

Poraz pionira Hajduka od Osijeka (2:3) u finalu Kupa u Slavonskom Brodu izazvao je ogorčenje kod Splićana te eskalaciju navijačke pobune protiv HNS-a upravo u vrijeme kada je Uprava Bilih usred pregovora sa Savezom oko normalizacije odnosa.

Hajduk i njegovi navijači tvrde da ih je u incidentnoj utakmici teško oštetio sudac Ante Čuljak.

Hajduk je prije kraja prvog poluvremena ostao s dva igrača manje. Prpić je zbog drugog žutog kartona isključen nakon 20 minuta, a u 39. minuti drugu opomenu je zaradio Škorlić. Hajduk je vodio, ali je Osijek iskoristio brojčanu nadmoć, preokrenuo i pobijedio.

U Hajduku tvrde da je Čuljak bezrazložno isključio dva njihova igrača i tako gurnuo Osijek prema naslovu.

Mario Strahonja, sudački ekspert HTV-a, kratko je komentirao situacije koje su razbjesnile hajdukovce i utakmici najmlađih kategorija dale neviđenu medijsku pažnju:

“Sudačke odluke na utakmici pionira Hajduka i Osijeka bile su ispravne. Njihove odluke u spomenutim situacijama bile su u skladu s pravilima nogometne igre.”